Okradli seniorów na ponad 600 tys. zł

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko trzem osobom biorącym udział w oszustwach „na legendę”. Przestępcy swoich ofiar szukali na terenie trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Na ich trop wpadała tarnowska policja. Własnie w powiecie tarnowskim dokonali ostatniej kradzieży. Zatrzymani nie przyznali się do winy.

„To przykład klasycznego oszustwa na wnuczka, ale w nieco innej wersji. Do seniorów dzwoniła kobieta, podawała się za córkę albo synową. Przekonywała ich, że znajduje się w trudnej sytuacji finansowej lub potrzebuje pieniędzy na kosztowną operację. Zdarzył się również przypadek, w której seniorka z Mielca straciła 300 tysięcy złotych. Kobieta podszywająca się pod jej córkę twierdziła, że źle wykonała przelew i tym samym wpadła w kłopoty. Obiecywała również, że jak tylko odzyska pieniądze, odda matce całą kwotę” – wyjaśnia prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Głos Seniora w ramach akcji Stop Manipulacji – nie daj się oszukać ostrzega przed oszustami i apeluje, aby w naszych rodzinach rozmawiać z seniorami o metodach oszustw i przestrzegać przed istniejącymi zagrożeniami.

Źródło: 👇

Źródło i więcej informacji: 👇

https://www.eska.pl/tarnow/ukradli-seniorom-ponad-600-tysiecy-zlotych-grupa-przestepcza-rozpracowana-przez-tarnowska-policje-aa-FdWh-Xp5S-AHun.html

————————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.