W ostatnim czasie oszuści podejmują próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na dostarczenie listów”.

Przestępcy najpierw podszywają się pod pracowników poczty i dzwonią do seniorów informując ich o dostarczeniu lub nieodebraniu z poczty listów bądź paczek.

Po upływie pewnego czasu, dzwonią ponownie, tym razem podszywając się pod policjantów i informują o rzekomym tropieniu grup przestępczych, które wyłudzają pieniądze pod pozorem dostarczenia paczek lub listów.

W ten sposób oszukać chciano 70-latkę. Podczas drugiego kontaktu telefonicznego od rzekomego policjanta usłyszała o tropieniu grup przestępczych i nakazano jej żeby nie otwierała drzwi. Seniorka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami i rozłączyła się.

Głos Seniora w ramach akcji Stop Manipulacji – nie daj się oszukać, dąży do zmniejszania ilości oszustw, których ofiarami są seniorzy. Bardzo cieszymy się, że osoby starsze stają się ostrożniejsi i mają coraz większą wiedzę o różnego rodzaju zagrożeniach.

Źródło:

https://www.bstok.pl/krzyknela-do-sluchawki-ze-jest-to…/

Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!

————————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.