Senior chciał zainwestować w kryptowaluty i stracił ponad 750 tys. zł.

72-latek z Gdańska przeglądając strony internetowe, przypadkowo trafił na ofertę zapewniającą o wysokim i szybkim zysku przy inwestowaniu w kryptowaluty. Na reklamie zobaczył twarz znanego polityka, co ostatecznie zadecydowało o kliknięciu w link. Skontaktował się z nim oszust, który namówił seniora na zainstalowanie aplikacji pozwalającej na zdalną obsługę komputera. Pokrzywdzony regularnie dostawał wiadomości o rosnących środkach na jego koncie i robił nowe przelewy.

Po upływie pewnego czasu, mężczyzna chciał wypłacić zarobione pieniądze jednak dowiedział się, że aby aktywować operację, musi wpłacić pewien procent sumy. Tym sposobem stracił ponad 750 tys. zł. Przy wykonywaniu ostatniej transakcji nie miał już pieniędzy i na ten cel wziął kredyt w wysokości kilkudziesięciu tys. zł.

Głos Seniora w ramach akcji Stop Manipulacji – nie daj się oszukać ostrzega żeby nie dać się namówić na fałszywe reklamy. Pamiętajmy o tym, że coraz więcej oszustów wykorzystuje wizerunek znanych ludzi, aby wyłudzić od nas pieniądze.

Źródło:

https://www.rmf24.pl/…/news-senior-zainwestowal-w…

————————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.