Oszustwo na syna chorego na Covid-19

Swoje oszczędności straciła 72-letnia kobieta, która zaufała oszustom. Oszust, przedstawiający się jako jej syn, zadzwonił do seniorki i poinformował, że nie może rozmawiać i przekazał słuchawkę „lekarzowi”. Następnie mężczyzna udający medyka poinformował, że jej syn przebywa w szpitalu w związku z ciężkim przebiegiem choroby. Na lek dla syna maiło być potrzebne 70 tysięcy złotych. Po pieniądze do kobiety przyszedł obcy mężczyzna w maseczce chirurgicznej.

Po całym zdarzeniu i zgłoszeniu oszustwa na policję seniorka przyznała, że wiedziała o tego typu metodach oszustw, jednak sytuacja w jakiej się znalazła była na tyle nerwowa, że nie zorientowała się, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

Głos Seniora w ramach akcji Stop Manipulacji – nie daj się oszukać, apeluje o zachowywanie czujności. Pamiętajmy o tym, że wokół nas jest dużo ludzi chcących wykorzystać dobre serca i wrażliwość naszych bliskich nam seniorów.

Źródło: 👇

https://kielce.naszemiasto.pl/oszustwo-na…/ar/c1-8955163

————————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.