Policja ostrzega przed oszustwami na „Opał”.

Oszuści wykorzystują różne sposoby wyłudzania pieniędzy. W związku zbliżających się niższych temperatur oszuści chcą wykorzystać ten czas na nieuczciwe wzbogacenie się. W zeszłym roku ofiarą takich niesprawiedliwych działań padło wielu mieszkańców w Polsce W związku z takimi zdarzeniami zalecamy zachowanie ostrożności podczas zakupów online.

Obecny sezon grzewczy to świetna okazja dla oszustów. Przestępcy publikują w Internecie oferty sprzedaży opału, pobierają zaliczki i nie wywiązują się z umowy. Jedna z ofiar znalazła w sieci społecznościowej ofertę taniej sprzedaży drewna opałowego. Szczegóły transakcji ustalił w rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą. Mężczyzna zapłacił z góry na wskazany rachunek bankowy i czekał na przesyłkę. Niestety czas na realizację zamówienia minął i mężczyzna nie otrzymał towaru. Kiedy kontakt ze sprzedawcą został utracony, mężczyzna zdał sobie sprawę, że został oszukany.

Dlatego, aby w tym sezonie nie dopuścić do powtórzenia się takich sytuacji, zachęcamy do zachowania ostrożności i ostrożności podczas dokonywania zakupów w Internecie. Przy zamawianiu polegaj na ograniczonym zaufaniu. „Świetna oferta” i niska cena to sygnały, które mogą wskazywać, że mamy do czynienia z oszustwem. Należy zachować szczególną ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania do nieznanych sprzedawców. Sprawdzamy ich wiarygodność. Po skompletowaniu zamówienia wybierz metodę płatności przy odbiorze