Nowy magazyn Głos Seniora — Bezpieczny Senior

Przygotowaliśmy nowy numer 68, który poświęcony jest w całości bezpieczeństwu osób starszych i naszej kampanii „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać!”. Dlaczego edukacja osób starszych w tym obszarze jest tak ważna? Ponieważ z oficjalnych danych wynika, że oszuści wyciągają z portfeli i kont bankowych Seniorów ponad 100 milionów złotych rocznie! Jest to ogromna liczba, która z roku na rok rośnie. A my chcemy temu przeciwdziałać.

Do tej pory oszuści wymyślili mnóstwo różnych technik manipulacyjnych i ich modyfikacji jak między innymi: fałszywe strony internetowe, wiadomości SMS, e-mail, zbiórki pieniędzy, podejrzane linki, a także oszustwa na nowotwór, na Urząd Patentowy, na znak towarowy, na wnuczka, na 14 emeryturę, na BLIK, na firmy medyczne, na telefon z zagranicy, na pomoc Ukrainie, na niezapłacone rachunki i wiele innych.
Edukacja osób starszych w zakresie bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważna i wręcz obowiązkowa. Dlatego jako Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora kooperujemy z wieloma organizacjami partnerskimi, naszymi ambasadorami, gminami, a także z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Dzięki tym
współpracom mamy aktualną wiedzę na temat najnowszych sposobów i modyfikacjach oszustw, przed którymi możemy przestrzegać.

Zachęcamy do przeczytania Magazynu poniżej

Kliknij, by zobaczyć