Spotkanie “Aktywny i bezpieczny senior. Stop Manipulacji – nie daj się oszukać”w Skoczowie

Spotkanie “Aktywny i bezpieczny senior. Stop Manipulacji – nie daj się oszukać” w Gmina Skoczów – naszym partnerskim samorządzie

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 roku w sali widowiskowej „Pod Pegazem” w Gmina Skoczów odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów pt. “Aktywny i bezpieczny senior. Stop Manipulacji – nie daj się oszukać”.

Gości przywitał zastępca burmistrza Skoczowa Andrzej Bubnicki. Na początku kilka słów do seniorów skierował również Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, który przypomniał o programach skierowanych dla tej grupy społeczeństwa.

Głównym celem spotkania było uświadomienie osób starszych o licznych nieetycznych praktykach i coraz to nowszych technikach stosowanych przez oszustów. Prelekcję przedstawili prezes Stowarzyszenie MANKOGłos SenioraŁukasz Salwarowski i ambasador zdrowego stylu życia Głosu Seniora dr Marek Pilch, którzy opowiedzieli przy okazji o licznych działaniach podejmowanych przez Głos Seniora.

O tym jak zachować się w sytuacji zagrożenia na ulicy powiedzieli przedstawiciele Skoczowskiego Klubu Karate Kyokushin. Kilka porad dla Seniorów przekazali również przedstawiciele policji. Dodatkowo, dzięki firmie GEERS, zaainteresowani mogli bezpłatnie zbadać słuch.

Podczas spotkania prezes Stowarzyszenie MANKOGłos SenioraŁukasz Salwarowski wręczył także na ręce zastępcy burmistrza certyfikat potwierdzający to, że gmina Skoczów została partnerem kampanii „Bezpieczny senior – Stop manipulacji. Nie daj się oszukać”. Przypominamy, że Gmina Skoczów należy do naszego programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora.

Zapraszamy na stronę internetową Gmina Skoczów:

https://www.skoczow.pl/aktualnosc-2264-po_spotkaniu…

Pozdrawiamy Pana Mirosław Sitko – Burmistrza Skoczowa, Pana Andrzeja Bubnickiego – zastępcę Burmistrza Skoczowa, Pana Ministra Stanisław Szwed oraz wszystkich uczestników spotkania.

Solidarni z Seniorami – Razdem Damy Radę!

Stowarzyszenie MANKO

Głos Seniora

Ogólnopolska Karta Seniora

Gmina Przyjazna Seniorom

Stop Manipulacji – nie daj się oszukać