Oszustwo na internetowe inwestycje giełdowe

Ponad ćwierć miliona złotych stracił 45-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, którego skusiły markowane inwestycje giełdowe reklamowane w Internecie. Zwodzony przez oszustów,wielokrotnie przelewał na ich rachunki duże kwoty. O sprawie poinformował portal Lublin112.pl.

Internetowa reklama, sfałszowane potwierdzenie przelewu, konsultacje telefoniczne – oszuści zadbali o wszystko. Po zainteresowaniu się przez ofiarę możliwością inwestowania na sieciowej platformie, nękali telefonami, obiecując duże zyski i zapewniając o bezpieczeństwie przedsięwzięcia.

Zmanipulowany w ten sposób mężczyzna został nakłoniony do zakupu kryptowaluty i dokonywania transakcji za pośrednictwem aplikacji Revolut. Mimo rodzących się podejrzeń, pozostawał w relacji z fałszywymi doradcami, którzy nadal przekonywali, że wszystko jest w porządku i namawiali do dalszej aktywności.

Wątpliwości 45-latka zaczął wzbudzać podejrzanie szybki wzrost wartości prowadzonych inwestycji, jednak mężczyzna godził się na wpłacanie kolejnych kwot, liczonych w tysiącach euro. By realizować następne przelewy, zaciągał pożyczki, a chcąc wypłacić rzekomo zarobione pieniądze, był informowany o konieczności uiszczenia podatku. Po ostatnim przelewie otrzymał potwierdzenie wpłynięcianależnych mu pieniędzy, te jednak nie pojawiły się na jego koncie. O tym, że rzeczywiście padł ofiarą oszustwa uświadomił go operator transakcji płatniczych.

Przestępstwo zostało zgłoszone na policję. W celu wykrycia jego sprawców trwa śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Należy pamiętać, że reklamy umieszczane w sieci często nie są weryfikowane przez właścicieli portali i przeglądarek internetowych. Brak takich praktyk dodatkowo uwiarygadnia ogłoszenia przestępców. Pamiętaj: Stop manipulacji – nie daj się oszukać!