Próba oszustwa „na wnuczka”: żona 72-letniego seniora zachowała czujność i udało się uniknąć utraty pieniędzy

Pewnego dnia do 72-latka z Wałcza, zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Przekazał seniorowi, że doprowadził do wypadku drogowego, w którym potrącił dziecko i z tego powodu potrzebuje gotówki.

Do rozmowy włączyła się także kobieta, która oszukała seniora, że jest policjantką. Przekazała, że potrzebnych jest 80 tys. zł. Fałszywa policjantka i mężczyzna podający się za wnuczka dodali, że połowę potrzebnej kwoty wpłacili już rodzice chłopaka.

Żona 72-latka nie uwierzyła w opowiedzianą im historię. Kobieta jak najszybciej zadzwoniła do swojego wnuka, który wszystkiemu zaprzeczył.

Głos Seniora w ramach akcji Stop Manipulacji – nie daj się oszukać, przestrzega przed metodami działania oszustów, którzy chcą wyłudzić od nas pieniądze i kosztowności. Bardzo cieszy nas, że seniorzy są coraz bardziej świadomi istnienia oszustw i zachowują wzmożoną czujność. Pamiętajmy, aby rozmawiać i informować starszych członków naszych rodzin, o panujących oszustwach.

Źródło:

https://tiny.pl/wglzp

————————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.