38- latek zatrzymany za oszustwa na seniorach

Wałbrzyska komenda zatrzymała mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna jest sprawcą przestępstw metodą na tzw. wnuczka. Podejrzanemu przedstawiono trzy zarzuty oszustw oraz usiłowania popełnienia dwóch kolejnych. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna wyłudził 40 tys. złotych od 68-letniej mieszkanki Jedliny-Zdroju. Nie działał sam! Do kobiety najpierw zadzwoniła oszustka podająca się za jej kuzynkę, która rzekomo spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy. Starsza pani gotówkę przekazała oszustowi, który podawał się za kuriera upoważnionego przez prokuratora.

Więcej informacji na stronie:

https://policja.pl/pol/aktualnosci/221438,38-latek-zatrzymany-za-oszustwa-na-seniorach-Tymczasowy-areszt-dla-podejrzanego.html?fbclid=IwAR156UuBYjuFK3vo0h4LCzXZDh0Cb759jpDBO6N5LMswOCqjsBnwGI6LnyI

Głos Seniora w ramach kampanii Stop Manipulacji – nie daj się oszukać apeluje, aby nie przekazywać oszczędności osobom, których nie znamy! Pamiętajmy też o tym, że oszuści mogą działać w grupach.

—————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.