Atak hakerów na konto w portalu społecznościowym

Drodzy Seniorzy!

Informacje, które zamieszczamy o sobie na profilach w portalach społecznościowych, stanowią nie lada gratkę dla hakerów. Oszuści bardzo często włamują się na prywatne konta, a następnie wykradają dane osobowe – nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz zdjęcia!

Jedną z przyczyn ataku hakerów na konto w medium społecznościowym jest łatwe do odszyfrowania hasło, które często nie jest zmieniane od początku założenia profilu.

Nie od dziś wiadomo, że w internecie należy zachować czujność i zawsze być bardzo ostrożnym. Najlepszą metodą ochrony przed atakiem hakerów na konto w portalu społecznościowym jest prewencja: ustawienie bezpiecznych haseł, nie wchodzenie w podejrzane linki, wylogowywanie się z konta.

Co zrobić, jeśli haker znajdzie sposób na złamanie zabezpieczeń i włamie się na nasze konto w portalu społecznościowym? Poniżej przedstawiamy wam plan działania krok, po kroku:

  • Zaloguj się na konto i sprawdź w ustawieniach dane dotyczące konta (adres e-mail i telefon) – jeśli któreś z podanych danych nie należy do Ciebie, usuń je!
  • Zmień hasło do logowania – najlepiej wybrać takie hasło, które nie jest oczywiste i składa się z co najmniej jednej dużej litery, cyfry i znaku specjalnego!
  • Zainstaluj program antywirusowy, który zatrzyma złośliwe oprogramowanie i zablokuje wyskakiwanie złośliwych witryn!
  • Sprawdź swoje konta w serwisach społecznościowych i poszukaj jakie działania należy podjąć, aby Twoje zabezpieczenia nie zostały złamane.