Niebezpieczne oszustwo „na kartę SIM”.

Drodzy Seniorzy!

Oszustwo, przez którym chcielibyśmy Was dzisiaj przestrzec może wydawać się bardzo skomplikowane. Jednakże, przestępcy potrafią w ten sposób oszukać konsumentów na bardzo duże sumy pieniędzy.

Na początku, oszust musi przekonać operatora, że jest tym, za kogo się podaje, a więc prawowitym właścicielem danego numeru. W ten sposób wyłudza duplikat karty SIM. Oryginał przestaje działać, ofiara traci dostęp do numeru, którym zaczyna dysponować przestępca. To jednak nie wszystko. Oszust musi posiadać dostęp do konta bankowego ofiary, aby skutecznie potwierdzić operacje bankowe. Wyłudzenie najczęściej następuje poprzez wysłane e-maile phishingowe. Ofiara dostaje wiadomość o rzekomym abonamencie wykupionym na gry internetowe. Aby anulować umowę, należy wejść w przesłany link i zalogować się do banku. W ten sposób oszuści są w stanie wyciągać z kont ogromne sumy pieniędzy.

W ramach akcji „Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!” apelujemy o pilny kontakt z operatorem, jeśli nasza karta SIM nagle przestanie działać.