SENIORKA Z GMINY BIEŻUŃ POMOGŁA ZŁAPAĆ OSZUSTÓW!

W Gminie Bieżuń, policja zatrzymała dwóch oszustów w wieku 23 i 31 lat. Nieudolnie próbowali oni wyłudzić pieniądze od 65-letniej seniorki. Kobieta brała wcześniej udział w szkoleniach prowadzonych przez policjantów,co skutkowało schwytaniem przestępców.

Metoda jaką się posługiwali, jest już dobrze znana: dzwonią do starszych osób podając się za córkę/syna i proszą o pieniądze, które przeznaczą na kaucje za spowodowanie wypadku drogowego.

„Jedna z osób, do której dodzwonili się oszuści, wykazała się wyjątkowym sprytem. Mieszkanka gm. Bieżuń odebrała telefon stacjonarny i od razu zorientowała się, że to, co słyszy, to próba wyłudzenia pieniędzy, dlatego poprosiła małżonka, aby z drugiego aparatu wykonał telefon pod numer alarmowy. We współpracy z policją udało się umówić odbiór paczki z pieniędzmi w ustalonym miejscu” – przekazał rzecznik żuromińskiej policji.

Kobieta uczęszczała wcześniej na zajęcia profilaktyczne organizowane przez funkcjonariuszy i dlatego wiedziała, jak postąpić w przypadku próby oszustwa.


To wydarzenie pokazuje jak bardzo istotna jest edukacja społeczeństwa jeśli chodzi o tego typu oszustwa.