PODAŁ SIĘ ZA PRACOWNIKA SANEPIDU I OKRADŁ MIESZKAŃCA BYDGOSZCZY

W związku z pandemią COVID-19, wzrosła liczba kradzieży metodą „na sanepid”. Oszuści podszywając się za pracowników służb medycznych/sanitarnych, wchodzą w ten sposób do mieszkań. Wykorzystują nieuwagę domowników by okraść ich z pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w Bydgoszczy.

Do kradzieży doszło 17 sierpnia w Bydgoszczy. Do mieszkania seniora zapukał mężczyzna, który podał się za pracownika sanepidu. Był ubrany w biały kombinezon, rękawiczki a na twarzy miał maseczkę ochronną. Wszystko po to, by wyglądać bardziej wiarygodnie. Poinformował on o nakazie dezynfekcji mieszkania. Starszy mężczyzna wpuścił oszusta a ten zabrał się za rzekome odkażanie, choć tak naprawdę zaczął się rozglądać za cennymi rzeczami. Po piętnastu minutach skończył pracę i powiedział, że musi wyjść a po powrocie dokończy pracę.

Przyszedł po raz drugi, tym razem sięgnął po nóż

Złodziej pojawił się drugi raz około godziny 20.00. Po wejściu do mieszkania od razu sterroryzował pokrzywdzonego. Przy użyciu noża z kuchni zażądał od niego pieniędzy – relacjonuje oficer prasowy.

Mężczyźnie udało się ukraść portfel z pieniędzmi oraz telefon. Zagroził on, by nie informować o całym zajściu policji a następnie odjechał samochodem dostawczym.

Na podstawie wszystkich dowodów, policja odnalazła oszusta. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ukradzione pieniądze udało się odzyskać. Teraz czeka go trzymiesięczny areszt.

źródło:

http://tygodnikbydgoski.pl/policja/podal-sie-za-pracownika-sanepidu-potem-zastraszyl-i-okradl

http://infofordon.pl/na-sygnale/77770/?fbclid=IwAR2YNHyrrNCs1gVJWhhUUb0D9cNoTKez2kVNHLbBFby_PV8PNKd0L55KpB0