Bezpieczny senior

Konferencja Bezpieczny Senior

Wczoraj w Teatrze Miejskim w Lesznie odbyła się konferencja „Bezpieczny senior”. Gościem honorowym konferencji była Pani Marlena Maląg — Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Pan Piotr Jóźwiak-Wiceprezydent Miasto Leszno, Donata Majchrzak-Popławska — Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Marta Mordarska — Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Prospołecznej, Łukasz Salwarowski — prezes Stowarzyszenie MANKO — Głos Seniora, prof. Agnieszka Neumann-Podczaska i przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w Leszczyńskiej Radzie Seniorów.

Na początku widzowie wysłuchali koncertu Amazonek pod dyrekcją Anny Śródy. Następnie odbyły się Prelekcje, które dotyczyły bezpieczeństwa konsumenckiego, drogowego i lekowego. Uczestnicy mogli również zobaczyć pokaz mody w wykonaniu pań ze Stowarzyszenia Wygraj Siebie jak i Stylowych Seniorek ze swoimi odblaskowymi strojami. Po przerwie kawowej goście mogli wziąć udział w debacie z Panią Marleną Maląg.

Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Cieszymy się, że żyjemy coraz dłużej, ale nasze priorytety, działania i strategie na rzecz rozwoju nowoczesnego państwa też muszą być do tego odpowiednio dopasowane — mówiła Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. 

Podczas spotkania seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, przeglądu lekowego. Każdy z uczestników dostał także pakiet bezpiecznego seniora Głos Seniora jak i ogólnopolską kartę seniora wyrobić sobie kartę seniora

Film z wydarzenia został zapisany i można go oglądnąć po tym linkiem 👇