Uwaga na oszustwo bankowe!

Uwaga na oszustwo bankowe!

Pan Sebastian na swoich mediach społecznościowych, ku przestrodze dla innych, opublikował wpis o tym jak prawie stracił wszystkie swoje pieniądze. Prowadząc kampanię Stop Manipulacji – nie daj się oszukać zajmujemy się przestrzeganiem seniorów przed metodami działania oszustów. Dlatego przekazujemy Wam tą informację.

Z zamieszczonego wpisu wynika, że oszuści podszywają się pod bank PKO BP. Równocześnie za pośrednictwem telefonu i smsów, kontaktują się z potencjalną ofiarą, informując o próbie zaciągnięcia rzekomej pożyczki na jej koncie.

Następnie przekonują, że incydent został zgłoszony Policji, ale konieczne jest przelanie środków na „utworzony FIRMOWY rezerwowy rachunek”.

Przestępcy korzystają z metody zwanej SPOOFING – podszywają się pod dowolny numer, dzięki czemu podczas połączenia wyświetlają się jako ktoś inny, np. nasz znajomy albo infolinia banku.

Pełen wpis Pana Sebastaiana dostępny pod linkiem:

https://www.facebook.com/Sebastian.Kedziora.Lodz/posts/pfbid0S5r7whyCtB7ZxDAu1jpQ5HtGcNjy6ES9MdSG56k4JWXnvHvDrhHPuRRo4vGKSH97l

Pamiętajmy o tym żeby nie udzielć żadnych danych weryfikacyjnych do naszych kont bankowych za pośrednictwem telefonu. Każdy telefoniczny kontakt banku weryfikujmy stacjonarnie w oddziałach bankowych!