OSZUSTWO NA „CUDOWNE GARNKI”

700 osób zostało oszukanych przez firmę Eco-Vital. Po 10 latach prezes Paweł M. stanął przed Sądem!

Jak podaje Głos Wielkopolski – Przedstawiciele handlowi prezentując m.in. garnki i patelnie, zapewniali o ich prozdrowotnych walorach, które miały wynikać z materiału, z jakiego zostały wykonane. Handlowcy zachęcali do zakupu, informując o promocyjnej cenie produktu. Zachwalali też, że są to naczynia trzeciej generacji. Przykładowo, zestaw składający się z patelni i małego garnka kosztował 2 850 zł, a zestaw składający się z 13 elementów – 9 999 zł.

Na pokazy zapraszano głównie osoby starsze, które można łatwo nakłonić na zakup. Jak wykazali później biegli, garnki nie miały wcale prozdrowotnych właściwości, jak zapewniano. Ich cena była też nieadekwatna do jakości. Naczynia kosztowały znacznie więcej, niż były warte.

Wieloletnie śledztwo w sprawie „afery garnkowej” zakończyło się aktem oskarżenia przeciwko prezesowi Eco-Vital. Paweł M. został został oskarżony o oszustwo, polegające na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem blisko 700 klientów, w związku ze sprzedażą na prezentacjach naczyń kuchennych w latach 2012-2014. Ponadto prokuratura zrzuciła mu oszustwo podatkowo na kwotę ponad 12 mln zł.

Nadal trwają oszukańcze prezentacje sprzedażowe, gdzie sprzedawane są „cudowne produkty” dlatego przypominamy: Stop Manipulacji – nie daj się oszukać. Nie kupuj na prezentacji!

Żródło:

https://www.msn.com/…/wielkie-oszustwo…/ar-AA18sCax…

———-

Zadanie zrealizowane w ramach Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022–2033.