Zatrzymano mężczyznę, który oszukał dwie seniorki na 180 tys. zł.

25-latek brał udział w przynajmniej dwóch oszustwach metodą „na lekarza”. Zatrzymano go dzięki publikacji w mediach jego wizerunku uchwyconego na zapisie z kamer monitoringu.

Do jednego z dwóch przestępstw doszło w połowie października kiedy do 76-letniej kobiety z Gdańska zadzwonił mężczyzna podający się za lekarza. Powiedział seniorce, że jej córka jest poważnie chora na koronawirusa i może ją uratować specjalistyczny lek, za który trzeba zapłacić kilkadziesiąt tys. zł. Po pieniadze miał zgłosić się notariusz. Seniorka uwierzyła w słowa oszuata i przekazała 150 tys. zł.

Głos Seniora w ramach akcji Stop Manipulacji-nie daj się oszukać, nagłaśnia metody oszustw i ostrzega przed nimi Seniorów. Pamiętajmy, że bardzo ważna jest rozmowa o tym jak działają oszuści i ostrzeganie swoich bliskich o istniejących zagrożeniach.

Źródło: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Oszukal-dwie-seniorki-na-180-tys-zl-Wpadl-bo-rozpoznali-go-na-zdjeciu-n172824.html

Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!

————————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.