Policja ostrzega przed oszustwami „na maklera”

Ostatnio coraz częstszą metoda działania oszustów jest tzw. oszustwo „na maklera”.

5 września 63-letnia mieszkanka gminy Nysa zgłosiła na policję oszustwo. Okazało się, że kobieta kilka tygodni wcześniej znalazła ofertę maklerską i podała swoje dane kontaktowe.

Kilka dni później skontaktował się z nią mężczyzna podający się za maklera giełdowego. Przedstawił sposób w jaki przebiega rzekoma inwestycja i poprosił o przekazanie danych osobowych. Polecił zainstalować w telefonie aplikację, dzięki której rzekomo będzie mogła śledzić swoje konto w firmie maklerskiej. Wykorzystując ufność pokrzywdzonej, uzyskał kody autoryzacyjne do jej konta bankowego. 63-latka straciła blisko 22 tys. zł.

Głos Seniora w ramach akcji Stop Manipulacji – nie daj się oszukać, przestrzega przed oszustami, którzy na swoje ofiary wybierają seniorów. Zachowajmy ostrożność i pod żadnym pozorem nie podajmy danych do swoich kont bankowych za pośrednictwem rozmowy telefonicznej.

Źródło i więcej informacji:

https://tiny.pl/wgrxc

————————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.