Uwaga na pakiety edukacyjne IM Academy – ostrzeżenie konsumenckie

Prezes Urząd Ochrony Konkurencji I Konsumentów ostrzega przed firmą International Markets Live z Nowego Jorku, która oferuje pakiety edukacyjne z dziedziny finansów oraz e-commerce na platformie im.academy. Firma ta prowadzi program partnerski, w którym obiecuje zyski uzależnione od wprowadzania do systemu nowych członków. Prezes UOKiK postawił spółce zarzut założenia, prowadzenia i propagowania systemu promocyjnego typu piramida.

Prezes Urząd Ochrony Konkurencji I Konsumentów, Tomasz Chróstny powiedział: „Analiza zgromadzonego materiału, w tym sygnałów konsumenckich, wskazuje, że organizator systemu i osoby promujące platformę im.academy nastawione są przede wszystkim na marketing i pozyskiwanie nowych członków. Natomiast działalność edukacyjna jest „uboczna” i ma na celu stworzenie pozoru legalności projektu i swoistego zamaskowania faktycznego celu, którym jest pozyskiwanie pieniędzy od użytkowników platformy. Tego typu systemy potrzebują ciągłego, lawinowego dopływu nowych członków i ich pieniędzy. W dłuższej perspektywie nie jest to możliwe – wówczas taki system upada, a konsumenci tracą pieniądze. Jest poważne ryzyko, że tak może być i w tym przypadku, stąd wydane ostrzeżenie konsumenckie”.

Głos Seniora w ramach akcji Stop Manipulacji – nie daj się oszukać ostrzega przed różnego rodzaju oszustwami. Bądźmy ostrożni. Uważajmy na firmę International Markets Live.

Więcej informacji i źródło:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=18795

Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!

————————–

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Edycja 2022.