Oszustwa na prezentacjach sprzedażowych dla seniorów w Łodzi

Dzięki zaangażowaniu Barbara Maciejewska – Ambasadorka Głosu Seniora i Ogólnopolskiej Karty Seniora, mamy informacje o kolejnej manipulacji na prezentacji dla seniorów – tym razem w Łodzi.

27 stycznia 2021 roku Pani Barbara Maciejewska została zaproszona na „bezpłatną” wizytę o godzinie 10:00 w Centrum Zdrowia I Rehabilitacji w Domu Złota przy al. Tadeusza Kościuszki 39 w Łodzi i tym samym uczestnictwo w programie „Zdrowe Łódzkie”, które uprawnia do nieodpłatnego odbioru pulsoksymetru. Pani Barbara Maciejewska jako aktywna seniorka jest na bieżąco z wszelkimi programami pro-zdrowotnymi na terenie Łodzi, dlatego ten wydał jej się podejrzany.

Okazało się że bezpłatne konsultacje lekarskie to kłamstwo, ponieważ lekarze nie dojechali. Kłamano też, że nie będzie sprzedaży, jednak w tym spotkaniu chodziło właśnie o sprzedaż. Oszuści zapraszali co godzinę na 4 tury po ok. 20 osób. Osoby zarejestrowane zostały poinformowane o możliwości skorzystania z okazjonalnej, wyjątkowej promocji przy „ZAKUPIE” urządzenia do ozonoterapii, które normalnie kosztuje około 8500 zł.

Cztery osoby w turze, w której była także nasza Ambasadorka, zostały zmanipulowane i kupiły to urządzenie w niby „wyjątkowej promocji” za „jedyne” 4500 ZŁOTYCH W 42 RATACH. W nagrodę otrzymały bluzy polarowe i poduszki do masażu przedstawione na zdjęciach.

W ramach kampanii Stop Manipulacji – Nie Daj Się Oszukać, przestrzegamy przed tego typu oszustwami na „bezpłatnych prezentacjach”!

Pamiętajcie, aby zawsze sprawdzać takie akcje i nie pozwolić się zmanipulować, ponieważ oszuści stale żerują na zaufaniu starszych osób!