OKRADŁ I OSZUKAŁ DWIE OSOBY Z LIPNA

Dnia 16.09.2020 roku, do policji przyszło zawiadomienie o oszustwie. Był nim mężczyzna podający się za pracownika energetyki. Okradł on starsza kobietę z Lipna. To jednak nie koniec oszustw. Kolejna infomacja o popełnieniu tego samego przestępstwa pojawiła się dzień później – 17 sierpnia. Ustalono rysopis sprawcy odczytując nagrania z kamer. Zatrzymaniem oszusta zajął się policjant po służbie.

Oszustem okazał się 20-letni mężczyzna, który wchodził do mieszkań pokrzywdzonych, prosił ich o dokumenty tożsamości i podpisywanie papierów na rzekome zmiany dostawcy energetyki. Następnie pod przykrywką „napicia się wody”, okradał mieszkańców gdy Ci, wychodzili do kuchni. Na szczęście oszusta rozpoznał i zatrzymał policjant służby kryminalnej.

Policja podczas przeszukiwania miejsca pobytu złodzieja, policja znalazła u niego kilkadziesiąt fałszywych dokumentów dotyczących zmiany dostawcy prądu. Oznacza to, że pokrzywdzonych osób jest więcej. 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży i obecnie grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.