Oszustwo metodą „na szczepionkę z Ameryki”

Drodzy Seniorzy!


Uważajcie na nową metodę oszustwa „na szczepionkę z Ameryki”! Oszuści dzwonią na numery telefonów stacjonarnych i informują ofiarę, że jej syn/córka jest ciężko chory i potrzebuje bardzo kosztownego leku sprowadzonego z Ameryki.

Do 81-letniej Seniorki z Lublina zadzwonił oszust podający się za pracownika medycznego i poinformował kobietę o chorobie syna, który potrzebuje pieniędzy na szczepionkę z Ameryki.

Dla potwierdzenia, oszust przekierował do fałszywego policjanta, który potwierdził autentyczność historii. Żeby wzbudzić zaufanie Seniorki, oszuści podszyli się również pod jej syna i synową.👉 W efekcie oszukana kobieta straciła 4 tys. zł oraz kosztowności o wartości 2 tys. zł.

Seniorzy! Nie dajcie się zmanipulować oszustom – w przypadku takiej sytuacji,zawsze się rozłączajcie, a następnie skontaktujcie się bezpośrednio z rodziną i powiadomcie policję o próbie oszustwa!

Więcej informacji na stronie:

https://policja.pl/pol/aktualnosci/205454,Oszustwo-metoda-quotna-zastrzyk-z-Ameryki-Mieszkanka-Lubina-stracila-oszczednosc.html

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 Edycja 2021.