Seniorze! Spisz się, to proste!

Każdy mieszkaniec, również Senior, ma obowiązek wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.W jaki sposób w może spisać się senior? O tym dowiesz się z kampanii informacyjnej „Seniorze! Spisz się, to proste!” organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny wraz z wydawcą Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora, organizatorem ogólnopolskiej kampanii Stop Manipulacji – nie daj się oszukać.

Celem akcji jest poinformowanie seniorów jak bezpiecznie wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.Dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, na fanpage’u Głównego Urzędu Statystycznego na Facebooku będą się pojawiały posty objaśniające seniorom jak w prosty i łatwy sposób spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Poruszymy tematy, które budzą najwięcej obaw wśród seniorów: jak uniknąć próby wyłudzenia danych, na co zwracać uwagę podczas kontaktu z rachmistrzem, jak zweryfikować jego tożsamość, jakie pytania zawiera formularz spisowy, a które nie powinny zostać zadane? ..i wiele innych! Mamy nadzieję, że publikowane materiały pomogą Seniorom rozwiać te obawy i zachęcą do jak najszybszego wypełnienia obowiązku spisowego. Na początek zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami zamieszczonymi na plakacie związanym z akcją.